Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Warto przeczytać

W sukcesie dużo spośród nas zima jest często okresem zastoju. Niesprzyjające warunki atmosferyczne nie przyciągają do prace fizycznej. Nie podejmując już nawet o zwykłym ruchu na zdrowym powietrzu… Co dobrze, w terminie zimowym często przywiązujemy mniejszą muszę nie ale do pamiętania o formę fizyczną, a również do kształtu swej skóry. Na wesele wiosna jest idealnym momentem na ostatnie, aby wrócić do sylwetki i przywrócić cerze zdrowy, promienny wygląd. Jakie zabiegi kosmetyczne sprawdzą się w takich okolicznościach?

Od czego zacząć, czyli konsultacja z kosmetologiem

Walka z niedoskonałościami cery, które pojawiły się w terminie zimowym, może wynosić inny przebieg. Wiele zależy tutaj także od typie problemów skórnych, jak i wszystkiej kondycji organizmu oraz indywidualnych predyspozycji osoby mającej spośród usług gabinetu kosmetycznego. W takich formach warto również przejawiać się zdroworozsądkowym podejściem. Po pierwsze, nie wszystkie niedoskonałości da się zredukować podczas jednej wizyty w klinice urody. Po drugie, nie jednak można skorzystać z niewiele innych zabiegów, bowiem ich funkcjonowanie mogłoby wywołać do nadmiernego obciążenia organizmu.

Jak w takim razie zaplanować kurację kosmetyczną, która pozwoli na odbudowanie kondycji skóry po sezonie zimowym? Najświetniejszym wyjściem będzie skonsultowanie się z kosmetologiem przeprowadzającym zabiegi rewitalizujące skórę. Kiedy już wiemy, które metody gabinetowe nas interesują, możemy po prostu zapytać, czy to dobry wybór a ewentualnie można je poczynić w ramach jednej terapii. Bo sam zakres dostępnych zabiegów jest naprawdę ogromny.

Zabiegi złuszczające, oczyszczające i pielęgnacyjne

Że byłoby wskazać nawet jedną kurację kosmetyczną, której w stopniu wiosennym, ze względu na warunki atmosferyczne, nie można bezpiecznie przeprowadzić. Coraz cieplejsza aura za oknem, a też bez upałów, sprzyja wykonywaniu zdecydowanej większości zabiegów gabinetowych. Jeżeli tylko nie jest własnych przeciwwskazań do dużych kuracji, wynikających np. z swego wyglądu zdrowia lub nadmiernej wrażliwości cery, do wyboru mamy mnóstwo skutecznych metod. Do największych sposobów w współczesnym sezonie uznaje się m.in. eksfoliację kwasami, peeling kawitacyjny, fale radiowe, mezoterapię igłową oraz sposób parafinowy na ręce.

Eksfoliacja kwasami – zabieg często nazywany również peelingiem chemicznym. Do jego stworzenia używa się innego typu kwasy, które, w zależności od charakterze i stopnia zaawansowania problemów skórnych, mogą stanowić mniejsze lub wyższe stężenie. Peeling chemiczny pozwala nie właśnie na rozwiązanie martwych komórek naskórka oraz wygładzenie i rozjaśnienie cery. Zabieg wykazuje także właściwości pielęgnacyjne i zajmuje rewitalizację skóry.

Peeling kawitacyjny – kuracja złuszczająco-oczyszczająca, w której do usunięcia martwych komórek naskórka oraz zanieczyszczeń używa się szpatułki emitującej ultradźwięki. Ważna ją zrealizować nawet w sukcesie cery naczyniowej i wrażliwej. Ponadto, peeling kawitacyjny zbiera się doskonale jako środek przygotowujący do dalszych działań kosmetycznych. Nie wyłącznie oczyszcza obszar poddawany kuracji, a i poprawia absorbcję składników aktywnych przez skórę.

Fale radiowe – ta metoda zbiera się także w dietach wyszczuplających i kształtujących sylwetkę, jak i w terapiach, jakich projektem jest światowa poprawa stanu cery. Zabiegi tego standardu zezwalają na obniżenie widocznych objawów starzenia się skóry, np. zmarszczek, cieni pod oczami czy tzw. chomiczków. Ponadto, zastosowanie fal radiowy ma bezinwazyjny przebieg oraz zapewnia długotrwałe rezultaty.

Mezoterapia igłowa – kuracja z obszaru medycyny estetycznej, która liczy na znacznym przedstawieniu w skórę wybranego preparatu ze punktami odżywczymi lub leczniczymi. Samą spośród jej istotnych cech jest wówczas możliwość dostosowania procedury zabiegowej do jednego problemu. Co ciekawe, mezoterapia igłowa zbiera się również przy redukowaniu zbędnych kilogramów, cellulitu oraz rozstępów.

Zabieg parafinowy – samą z dziedzinie ciała, szczególnie narażonych na zgubne działanie warunków atmosferycznych w terminie zimowym, są dłonie. To teraz na nie często oddziałują otaczające nas zanieczyszczenia oraz mroźne powietrze. Jeśli to borykamy się z problemem wysuszonej i uszkodzonej roli w okolicach dłoni, świetnym wyjściem będzie sposób parafinowy. Preparaty kosmetyczne, które są grane w porządku wspomnianej kuracji, zapewniają dogłębne odżywienie oraz zrewitalizowanie tego działu.

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments