{Jak|W jaki sposób} {budować|zbudować} historię kredytową?

Jak zbudować historię kredytową?

Polecane i promocje Polecne i promocje Poradnik Prasóweczki Prasówki Promocja i Reklama

Historia kredytowa to niezwykle istotna sprawa, która w nagłych sytuacjach może nam w znacznym stopniu ułatwić życie. W jaki sposób budować pozytywną historię kredytową? O jakich sprawach warto pamiętać?

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym jest historia kredytowa. Pod tym hasłem kryje się nasza historia wiążąca się z braniem pożyczek a także zaciąganiem innych zobowiązań finansowych. Wszystko to powoli pisze naszą przeszłość finansową w BIK, a z czasem staje się podstawą do oceniania naszej wiarygodności podczas zaciągania kolejnych pożyczek. Jeżeli mamy zamiar złożyć w przyszłości wniosek o kredyt, musimy zadbać o to, by nasza historia kredytowa była możliwie jak najlepsza. To ona będzie potwierdzeniem naszej wiarygodności. W jaki sposób dbać o taką przeszłość?

Pozytywna historia kredytowa to historia, w której znajdzie się kilka uregulowanych już pożyczek lub parę wiadomości odnośnie zakupów ratalnych uregulowanych w określonym terminie. W sytuacji osób, które mają taką przeszłość finansową, szansa na uzyskanie kredytu bankowego znacznie się zwiększa. W trudniejszej sytuacji są te osoby, które mają czystą historię kredytową. W ich sytuacji głównym problemem staje się brak wiadomości, dzięki którym bank mógłby dokonać oceny wiarygodności potencjalnego klienta. W najgorszej sytuacji są te osoby, które brały już kiedyś kredyty, jednak z różnych względów nie spłacały w określonym terminie.

Takie osoby są dla placówek bankowych mało wiarygodne, przez co w zasadzie tracą szansę na pozyskanie kolejnego kredytu.
zobacz porady prawne

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments