Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

Akwarium dla bojownika – jak dokładnie je przygotować?

Polecane i promocje Polecne i promocje Poradnik Prasóweczki Prasówki Promocja i Reklama

Akwarium dla bojownika – jak dokładnie je przygotować? Bojowniki, ze względu na proste drogie ubarwienie, dość często wybierane są do upraw w swoich zbiornikach. Oczywiście jak nowe zwierzęta, które znajdujemy na bliskich pupili, tak i rybki potrzebują określonych warunków do mieszkania prawidłowej pozycji i zdrowia.

Niezwykle ważnym jest, by umożliwić im jak najlepsze powody do rozwoju – dzięki obecnemu będziemy mogli zajmować się widokiem pięknych rybek. Co niezbędne jest przy hodowli bojowników?

Akwarium

Jeżeli musimy zapewnić naszym zwierzętom idealne powody do rozwoju, powinniśmy odstawić w daleki kąt malutkie akwaria i kule. Dla rybek są to medium bardzo niekorzystne – wymagają one przestrzeni do pływania oraz stymulującego otoczenia. W kulach rybki często ulegają dezorientacji i zaglądają w spokój bądź przejawiają zachowania agresywne.

Aby zapewnić rybkom odpowiednią przestrzeń, powinniśmy dla jednego człowieka przeznaczyć co kilka 5 – 6 litrów wody. Przy parce przestrzeń ta powiększa się do 10 – 15 litrów. Jeśli liczba typów stanowi dłuższa, akwarium powinno pamiętać co kilka 30 litrów wody. Szukasz akwarium dla bojownika? Zapraszamy do odwiedzenia sklepu z akwariami – akwarystyczny24.pl.

Temperatura w zbiorniku

Bojowniki lubią ciepło, więc w pojemniku powinniśmy utrzymywać temperaturę w ścianach od 27 – 32 stopni Celsjusza. W zbiorniku należy zainstalować grzałkę oraz termostat, tak żeby możliwe było odporne kontrolowanie temperatury.

Pokrywa obowiązkowa

Rybki obecne są stworzeniami, przylegającymi do szkoły ryb labiryntowych, zaś to oznacza, że pobierają część potrzebnego im tlenu bezpośrednio z treści. Możemy zaobserwować, jak wynurzają się ponad taflę wody. Dlatego, nasz zbiornik wymaga być prawidłowo zabezpieczony pokrywą, aby rybki nie wyskoczyły z akwarium. Traktuje wówczas także inną zaletę – chroni ryby przed zbyt wysokim skokiem temperatur, utrzymując warstwy powietrza nad wodą w określonej temperaturze. Dzięki temu, bojowniki nie zaziębią się.

Dekoracja dna

Tutaj warto zamontować na kilka roślin, jakie będą traktowały schronienie rybkom. Zdecydujmy się na żwirek czy kolejne elementy podłoża, jak skały w mocniejszym kolorze. Da nam toż cudowne powody do praktyk tych kolorowych rybek. Dno akwarium nie winno być zbyt przeładowane, gdyż zbiornik wymaga regularnego czyszczenia (na przypadek z glonów). Należy także wymieniać 1/3 wody przynajmniej raz w tygodniu, dla utrzymania jej pozytywnej kondycje.

Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments